رویکرد آستان قدس رضوی تحقق اقتصاد مقاومتی است
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: رویکرد آستان قدس رضوی تحقق اقتصاد مقاومتی است قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی مهمترین رویکرد موسسات و شرکت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی است.
به گزارش آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری در مراسم معارفه مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی گفت: مجموعه‌های اقتصادی وابسته به آستان قدس رضوی باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی و بهره‌وری هر چه بیشتر موقوفات برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری درباره اجرایی کردن سیاست‌های کلی اقتصاد‌مقاومتی و توسعه تولید ملی و توان داخلی، بیان کرد: معظمٌ‌لَه در بند 7 حکم انتصاب تولیت آستان قدس رضوی به موضوع سامان بخشیدن به بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی آستان قدس رضوی و انضباط قانونی آن‌ها تاکید فرموده‌اند.
وی اظهار کرد: در حوزه مسائل اقتصادی باید این نکات مورد توجه قرار گیرد و بستر لازم برای تحول و بهره‌وری هر چه بیشتر فراهم شود.
بختیاری گفت: اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان و نیروهای داخلی و توجه به تولید ملی با حمایت از صنعت و راه برون رفت از رکود در شرایط فعلی اقتصادی کشور است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با برشمردن وی‍ژگی‌های مدیران از منظر حضرت علی(ع) تصریح کرد: داشتن دانش و اطلاعات کافی در حوزه مسئولیت، حاکمیت ضابطه بر روابط، قانون‌مداری و انتقادپذیری از مولفه‌های لازم و کلیدی کارگزاران نظام اسلامی است که امیرالمومنین(ع) خودشان عامل و متخلق به این خصوصیات حَسنه بودند.
بختیاری در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: حفظ درآمد پایدار برای موقوفات، استفاده از نخبگان و دانش روز در شرکت‌ها و موسسات اقتصادی وابسته، ایجاد بسترهای ورود سرمایه‌گذاری و حمایت از کار و سرمایه داخلی از مهمترین محورهای مورد تاکید تولیت آستان قدس رضوی است که امیدواریم با همکاری خادمان امام رضا(ع) در سنگر فعالیت‌های اقتصادی بتوانیم برای اجرایی شدن آن‌ها گام‌های اساسی و موثر برداریم.
بختیاری در ادامه با تقدیر از خدمات فرهاد قبادی؛ مدیرعامل پیشین سازمان اقتصادی رضوی، گفت: از تجارب ارزشمند ایشان در هیئت مدیره سازمان اقتصادی بهره خواهیم برد. در ادامه این مراسم، حکم تولیت آستان قدس رضوی برای مدیر عامل و عضو هیئت مدیره سازمان اقتصادی رضوی توسط قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی به مهندس محمدرضا عطارزاده اعطا شد.
محمدرضا عطارزاده متولد 1338 است و در کارنامه خود سابقه حضور در هیئت علمی دانشگاه، معاونت آب وزارت نیرو در دولت‌های نهم و دهم، مدیرعاملی شرکت ساتکاپ وزارت نیرو و همکاری در تشکیل قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) را داراست.
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
  • بنر سامانه 888
.
  • آرشیو هفته نامه

    دانلود این شماره

  • اینفوگرافی

    اینفوگرافی شیخ نمر